Ředitel nemocnice Jiří Matěj dokonce mluví o tom, že když to bude potřeba, jednu stanici lůžkové interny dočasně uzavře.

„To ale rozhodně neznamená, že bychom neměli lůžka na interně. Dnes máme v provozu dvě interní lůžkové stanice, ani jedna není plně obsazená, takže kdyby bylo úplně nejhůř, jednu stanici uzavřeme, ale druhá zůstane v provozu,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

Potvrdil také odchod primáře interního oddělení ke konci roku.

„Už jednáme s lékaři, kteří by k nám nastoupili mimo jiné na místo zástupce primáře. Věřím, že když dojde k nejhoršímu a jednu stanici budeme muset uzavřít, na začátku roku, nejpozději v prvním kvartálu příštího roku, se vše vrátí do normálu,“ dodal Jiří Matěj.

Podobná situace byla loni v létě v Nemocnici Karviná-Ráj. „Taková situace dnes v Havířově není. Věřím, že tady to zvládneme překonat rychleji než tehdy v Karviné,“ dodal ředitel nemocnice

Také náměstek léčebné péče v havířovské nemocnici Martin Sedláček potvrdil, že důsledkem nedostatku personálu je omezování lůžkového fondu interních jednotek.

„Sestřičky nám odcházejí na mateřskou, i několik lékařek je momentálně na mateřské. Lidsky z toho máme samozřejmě radost, ale způsobuje nám to problémy v práci,“ řekl Martin Sedláček.

Dodal, že o případném uzavírání jedné interní jednotky zatím rozhodnuto není. „Jsme nyní v této věci velmi aktivní a děláme vše proto, aby se situace co nejdříve stabilizovala,“ řekl Sedláček.

Připomněl také, že v havířovské nemocnici má interna „zálohu“ v podobě lůžkového oddělení geriatrie a hematologie.