Z areálu Merkuru se centrum přestěhovalo na Širokou ulici. Pacienti si změnu chválí. Jedním z důvodů stěhování totiž byl strach klientů docházet do areálu, který se změnil v problémovou sociální ubytovnu.

Vedení Rehabilitačního centra, které poskytuje také odborné služby domácí péče, vyhodnotilo situaci na Merkuru jako neúnosnou a rozhodlo o stěhování.

„Na Merkuru jsme začínali zhruba před jednadvaceti roky. V poslední době však ten areál nevyhovoval zejména svým okolím, přístupem a v odpoledních hodinách se někteří pacienti, když už se stmívalo, báli docházet. Proto jsme se před rokem a půl rozhodli, že musíme změnit místo. Tady na Široké vlastník objektu vyhověl našim požadavkům a po čtyřech měsících je hotovo a můžeme poskytovat naše služby klientům," vysvětlil ředitel centra Antonín Seidler.

Centrum poskytuje ambulantní rehabilitaci v plném rozsahu a navíc je specializovaným pracovištěm pro léčbu novorozenců se závažnými poruchami pohybového ústrojí. Centrum je proto vybaveno moderní technikou.

Například rehabilitační specialistka Simona Wichrová má k dispozici stroj Redcord pro závěsné cvičení. „Zařízení má široké využití. Ve velké míře ho využívám pro hendikepované pacienty, kdy si je odlehčím a cvičím s nimi v závěsu. Využívá se ale i pro jiné diagnózy. Naši klienti si nejčastěji stěžují na bolesti zad. Při vyšetření nalezneme slabý článek, který pak na tomto přístroji léčíme," vysvětlila Simona Wichrová.

Nové prostory rehabilitace ocenili také zástupci havířovského magistrátu, kraje i ministerstva zdravotnictví.

„V nově rekonstruovaných prostorách Rehabilitačního centra nezbývá, než popřát pacientům úspěšné uzdravení," řekl sociální náměstek havířovského primátora Daniel Vachtarčík.

Objekt si prohlédl také zdravotní náměstek krajského hejtmana Jiří Martinek: „Já jsem rád za každou investici do zdravotnických zařízení, proto oceňuji i tuto investici do rehabilitačního centra."

Pacienti se s novými prostory teprve seznamují. Přesto mohou srovnávat už nyní. „Mám neurologické bolesti a také třikrát zlomenou stehenní kost. S léčbou a přístupem personálu jsem velice spokojená. Ve srovnání s Merkurem je to tady samozřejmě nové, nádherné," popsala své pocity jedna z prvních klientek na nové adrese Libuše Dembiňáková.