Pohřešovaná žena se jmenuje Danuta Zagóra (narozena 1946) a je pohřešována od včerejšího dne, tedy 2. června 2024, kdy byla naposledy viděna okolo půl druhé odpoledne v domově pro seniory v Hnojníku na Frýdecko-Místecku. Dotyčná zde dorazila na návštěvu známé i s manželem z místa svého bydliště v Českém Těšíně. Do současné doby se domů nevrátila a nepodala o sobě žádnou zprávu. Jmenovaná trpí Alzheimerovou nemocí a může tak působit dezorientovaně.

„V rámci pátrací akce policisté od odpoledních hodin až do noci pátrali po pohřešované jak v samotném domově pro seniory, tak i v blízkém okolí. Následně bylo pátrání rozšířeno i do okolních obcí, včetně Českého Těšína. Bohužel dosud s negativním výsledkem," sdělila k pátrání Kateřina Kubzová za moravskoslezskou policii.

close Pohřešovaná seniorka z Českého Těšína. info Zdroj: se souhlasem PČR zoom_in Pohřešovaná seniorka z Českého Těšína.

Jak dále uvedla, pohřešovaná vypadá na zdánlivé stáří 75 - 80 let, je zhruba 173 cm vysoká a má krátce střižené prošedivělé vlasy a hnědé oči. Naposledy měla na sobě oblečenou černou sukni, pestrobarevnou halenku, béžové sako a černé střevíce s nízkým podpadkem.

„Tímto žádáme širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované ženě. Obracíme se hlavně na řidiče, kteří v neděli 2. června okolo 15. hodiny projížděli obcí Hnojník na Frýdecko-Místecku a mají ve svém vozidle umístěnou kameru, aby nám tyto záznamy poskytli. V případě poznatků nebo informací vedoucích k vypátrání osoby kontaktujte policii na bezplatné telefonní lince 158 nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie České republiky," dodala Kateřina Kubzová.