Pachatel přitom útočí opakovaně a ve velkém. „Nožem nebo skalpelem přetíná textilní úvazy. Nejde o jeden nebo dva poškozené stromky, počítáme je na několik desítek," vypočítává Ľubica Jaroňová z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

„Vysvětlujeme lidem, že úvazy stromy neškrtí, protože je pravidelně kontrolujeme, převazujeme a když strom povyroste, odstraníme je. Úvazy slouží k tomu, abychom mladou ještě nezakořeněnou dřevinu staticky zajistili. Jenže najdou se jedinci, kteří si razí svou pravdu. Bohužel, ničí při tom městský majetek a působí škody," doplňuje pracovnice bohumínského odboru životního prostředí.

Bohumínský odbor životního prostředí a služeb tak vyzývá svědky, aby na takové jednání upozornili městskou policii na číslo 156 nebo 731 130 666.

Případy, kdy by lidé svévolně ničili čerstvě vysázené dřeviny, naštěstí na Karvinsku obvyklé nejsou.

„Poslední podobnou kauzu jsme šetřili přibližně před dvěma lety v Životicích, kde zloději ukradli kovové podpěry stromků v tamních sadech," popisuje případ, kde ale šlo spíše o materiál podpěr, mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.