Právě v těchto dnech přibude na Karvinsku další takový autobus. Ten bude pomáhat lidem v Orlové a o jeho nákup se postaralo také samo město. „Dnes již druhý nízkopodlažní autobus, který začne v Orlové jezdit, se podařilo koupit díky projektu Bezbariérové trasy. Autobus byl dopravci pořízen za finanční spoluúčasti Ministerstva dopravy,“ vysvětlila mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

O to, aby usnadnili život svým tělesně postiženým občanům, se snaží také další města. Ta podporují místní dopravce milionovými částkami. „Nejinak to bude také v roce 2008, kdy část peněz je určena přímo k nákupu nových vozidel,“ uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

„Samozřejmě mimo jiné chceme, aby zejména na hlavních linkách, které jezdí celým městem, jezdily také typy bezbariérových autobusů,“ říká o jednání s dopravci Swiderová. Bez městské dopravy se musí obejít obyvatelé Bohumína. „Klasickou MHD v Bohumíně supluje příměstská autobusová doprava, kdy do města zajíždějí autobusy ČSAD Karviná a Dopravní podnik města Ostravy. Město na tuto příměstskou dopravu pouze přispívá a to výraznou částkou, ročně jde o téměř 2 miliony korun,“ říká Balcarová.

„Mnozí občané si neuvědomují, že kdyby kraj i města veřejnou dopravu nedotovali, byla by doprava nejen dražší, ale většina spojů by třeba nezajížděla ani do okrajových částí,“ vysvětlil starosta Bohumína Petr Vícha. Přitom několik nízkopodlažních autobusů zajíždí také do samotného Bohumína.