Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nízkoprahové zařízení STŘEP chce nové zázemí

Český Těšín - Nízkoprahové zařízení Střep z Českého Těšína možná získá nové moderní zázemí pro svou činnost.

6.9.2009
SDÍLEJ:

V českotěšínském středisku STŘEP se děti nenudí.Foto: Archiv

Zařízení Střep, které provozuje Občanské sdružení AVE z Českého Těšína již od roku 2002, nabízí volnočasové aktivity pro děti a mládež. Součástí služeb tohoto zařízení je i psycho sociální pomoc dětem, mladým lidem, ale také jejich rodičům a pedagogům.

Toto středisko již dlouhá léta sídlí v přilehlé budově MěÚ Český Těšín ve Svibici, který kdysi sloužil jako družina ZŠ Pod Zvonek. Již v roce 2007 se AVE podařilo od města Český Těšín za zvýhodněných podmínek odkoupit objekt na sídlišti Svibice, který by měl v budoucnu sloužit právě zařízení pro Střep.

„Tento objekt byl dlouhá léta nevyužit, a proto je nezbytná jeho celková rekonstrukce. O potřebné finance chceme zažádat v rámci Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. K žádosti je však třeba přiložit potřebnou projektovou dokumentaci, na jejíž vyhotovení se nám dlouho nedařilo získat finanční prostředky.

Díky podpoře Nadace OKD, která finance nezbytné pro vypracování projektové dokumentace a studii proveditelnosti poskytla v rámci programu Pro Evropu, dnes již držíme v ruce vše potřebné pro podání žádosti,“ uvedla ředitelka AVE Andrea Folterová.

Pokud bude v podzimní výzvě ROP Moravskoslezsko Občanské sdružení AVE úspěšné, těšínská mládež získá v brzké době kvalitní zázemí pro své volnočasové aktivity přímo uprostřed svibického sídliště. „Nové prostory nám umožní také zvýšit kapacitu zařízení a kvalitní zázemí pro poskytování poradenství zde naleznou i naši zaměstnanci a spolupracovníci,“ uvedla Folterová.

Dodala, že o několikamili­onovou dotaci se AVE bude zřejmě ucházet již letos v říjnu. „Momentálně čekáme na vyhlášení výzvy, z které by bylo možné projekt financovat. Samozřejmě budeme muset získat i část financí z jiných zdrojů, neboť tento program neumožňuje stoprocentní financování,“ vysvětlila.

Autor: Gabriela Cichá

6.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení