Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci u vážné dopravní nehody, která se stala na křižovatce u ČSAD. Ve dvě hodiny po půlnoci bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o střetu dvou osobních vozidel. Na místo události vyslali operátoři tři pozemní týmy. Vzlet vrtulníku byl z důvodu neletových podmínek odvolán.

Zásahy hasičů v Moravskoslezském kraji, sobota 4. února 2023.
Sobota v kraji: tisíce domácností bez proudu, Bruntálsko zasáhla sněhová bouře

Posádky ošetřovaly celkem šest účastníků nehody. Jednalo se o čtyři muže a dvě ženy ve věkovém rozmezí devatenácti až pětapadesáti let. „Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Prvotní vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo u tří pacientů poranění dolní končetiny a u tří poranění hrudníku. Po ošetření byli pacienti transportováni do karvinské nemocnice a předáni na tamní chirurgické ambulanci,“ informoval o zraněních mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Zdroj: Youtube

Na místo v karvinské části Nové Město byli vysláni také profesionální hasiči ze stanic Karviná a Havířov. Ti po příjezdu provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru, odpojili baterie vozidel a asistovali zdravotníkům při ošetření a naložení zraněných osob do sanitek. Po odjezdu všech zraněných hasiči provedli zasypání provozních kapalin sorbentem. Následně místo zásahu bylo předáno Policii ČR, která zahájila šetření vzniku dopravní nehody.