Nová provozní doba obou provozoven – denně od 5 do 23 hodin – by měla platit od 1. října.

Problémy u těchto prodejen trvaly už nějakou dobu. Stejně tak se množily stížnosti.

Zatímco provozovatel obou podniků a lidé, kteří jej podporují, tvrdí, že hluk před prodejnou v nočních hodinách působí návštěvníci blízké diskotéky, ti, kdo tam bydlí, říkají něco jiného.

„Prakticky denně si tam lidé po 22. hodině kupují alkohol, a v pátky a soboty, kdy funguje diskotéka Alcatraz, je tam humbuk dlouho do noci. Nemám nic podnikání, ale bydlí tam lidé a chtějí v noci spát. Po dvaadvacáté hodiny by měl být klid,“ stojí si za svým Zdeněk Način, který bydlí v domě přímo u večerky U Pepy.

Podobné zkušenosti má žena, které bydlí u trafiky Flop, kde se dá kromě cigaret koupit alkohol, pečivo a další věci. „Ano, píšu stížnosti a mám k tomu důvod. Nedá se tam bydlet. Lidé tam v noci často močí, hlučí a městská policie je tam každou chvíli,“ tvrdí žena.

Majitel obou provozoven Josef Sikora přiznává, že problémy s dodržováním pořádku a rušením nočního klidu ve večerce Flop trvají už nějakou dobu. Potvrdil to i šéf městské policie. Sikora navrhl, aby místo více monitorovala městská policie. S omezením provozní doby nesouhlasí.

„U Pepy nikde nebylo prokázáno, že hluk pochází odtamtud. Obchod na třídě Osvobození někdy využila aspoň polovina obyvatel Karviné. Nakupují tam lidé, kteří chodí na směny, jsou na to zvyklí. Proč se jim to bereme? Teď budou asi pro rohlík jezdit do Ostravy,“ zlobil se před zastupiteli Josef Sikora.