Původně byla rehabilitace provizorně umístěna v suterénu nemocnice s tím, že se při dalším budování v rámci nemocnice přemístí, k čemuž nikdy nedošlo. Proto byly požadavky na rekonstrukci prostor velmi náročné. Cílem rekonstrukce bylo celkově prosvětlit a provzdušnit prostor a změnou prostorové dispozice umožnit novou organizaci práce na jednotlivých stanovištích rehabilitace. S tím byla spojena i komplexní výměna elektro instalace, vodoinstalace a samozřejmě také vzduchotechniky a klimatizace.

V průběhu rekonstrukce byli pacienti nuceni využívat rehabilitační procedury v náhradních prostorách umístěných v různých částech nemocnice a některé procedury byly dočasně nedostupné. Tento stav představoval výzvu jak pro pacienty, tak pro zdravotnický personál. Nyní už mají pacienti opět vše na jednom místě.

David Pastrňák
Hokejista David Pastrňák se stal čestným občanem Havířova. Jako třetí sportovec

„Ke stávajícím terapeutickým procedurám postupně přibude i pár novinek. Po několika letech je opět v provozu bazén, nově i se závěsným systémem pro manipulaci s fyzicky znevýhodněnými pacienty, tento krok považuji za jeden z nejdůležitějších. Do nemocnice přicházejí rehabilitovat nejčastěji pacienti po úrazech, po cévních mozkových příhodách, nebo například pacienti po totálních kloubních náhradách nejen z nově otevřeného Ortopedického oddělení havířovské nemocnice. Rehabilitace v nemocnici se také velmi významně posune v moderních trendech a procedurách zajištěných pomocí virtuální reality, robotiky nebo umělé inteligence,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Dokončení rekonstrukce a otevření nové ambulantní rehabilitace je pro krajskou nemocnici v Havířově významným milníkem a dalším ze splněných strategických cílů managementu nemocnice.

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
Ministr Síkela: referendum Dolní Lutyně nezablokuje další jednání o gigafactory

„Hned od začátku mého působení v nemocnici jsme si s paní primářkou a vrchní sestrou ambulantní rehabilitace začali nejdříve jen šeptat a snít o rekonstrukci tohoto tolik potřebného pracoviště. Jsem opravdu šťastný, že se na tuto prioritní akci našly finance a chci ze srdce poděkovat vedení Moravskoslezského kraje za financování této investice. Pro nemocnici a její pacienty má splnění tohoto strategického cíle významný potenciál jak pro rozvíjející se operační, ale i neoperační obory“, uvedl ředitel nemocnice Norbert Schellong.

„Rekonstrukce rehabilitace v havířovské nemocnici je jednou z mnoha krajských investic v oblasti zdravotnictví. Do zvyšování kvality zdravotnické péče investujeme kontinuálně, v krajském rozpočtu máme pro tento rok na stavební akce v našich nemocnicích připraveno 738 milionů korun. Další prostředky úspěšně čerpáme z externích zdrojů, například z evropských fondů. Nová moderní rehabilitace v Nemocnici Havířov vyšla celkem na 72,8 milionu korun, Moravskoslezský kraj na ni přispěl 65 miliony. Věřím, že toto krásné nové pracoviště nabídne našim zdravotníkům profesionální zázemí a všem jejich pacientům potřebnou kvalitní, a hlavně účinnou léčbu,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ing. Josef Bělica, MBA.