Návštěvníci městského koupaliště se letos dočkají nových tobogánů a ve výstavbě je i nová skokanská věž. Staré tobogány již z bazénu zmizely a do zahájení letní sezony by je měly nahradit nové, moderní.

V půlce března se těžká technika pustila do likvidace desetimetrové skokanské věže a současně šly k zemi i tobogány. Důvodem výměny je fakt, že obě atrakce už nebyly bezpečné.

Pracuje se naplno

V těchto dubnových dnech dělníci budují základy pro novou skokanskou věž, tobogány se vyrábějí. „Milovníci adrenalinu určitě zajásají, když prozradím, že si nově zajezdí na tobogánech se skluzavkami Kamikaze, CompactSlide a RaftingSlide s dopadem do dojezdové jednotky z jedné startovací věže,“ popsal chystané novinky na koupališti náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec.

Policie. Ilustrační foto.
Okradl muže o batoh na zastávce MHD v Havířově a ujel na kole

Dodal, že harmonogram prací je rozpracován na dny. „Pokud se vše podaří, stihneme v létě otevřít, ale musíme pracovat velmi intenzivně,” řekl Niemiec.

Při rekonstrukci některých částí koupaliště se počítá také s úpravnou chlorovny, aby bylo možné zajistit kvalitu vody po celou dobu sezony.

Podle vyjádření politiků z magistrátu by koupaliště i s novými atrakcemi mělo být otevřeno v polovině června, nejpozději na začátku července.

Dosavadní primátor Havířova Josef Bělica (ANO) byl na mimořádném zasedání zastupitelstva Moravskoslezského kraje zvolen hejtmanem, 3. dubna 2024. Ve funkci nahradil nepravomocně odsouzeného Jana Krkošku.
Havířovský primátor Bělica se stal novým hejtmanem Moravskoslezského kraje

V Havířově jsou velmi rádi, že koupaliště bude mít novou skokanskou věž. I tu starou využívali vyznavači extrémních skoků a každý rok pořádali na havířovském koupališti týdenní kemp, na němž se připravovali na závody, které se poté konají v Hřiměždicích, kde se skáče do lomu. Nová skokanská věž bude mít zábradlí s tyčovou výplní, jak na přístupové lávce, tak na tubusovém schodišti.

Další změnou na koupališti v Havířově bude rozšíření areálu o přilehlý pozemek, kde stál kdysi mlýn, a který se nachází vedle beachvolejbalových hřišť. V plánu je vybudovat na tomto místě odpočinkovou zónu pro rodiny s dětmi, ze které je na dohled dětské brouzdaliště i dětské hřiště.