Nové molo bude instalováno na pláži zvané Oskar u jachtařského klubu. Vše má obec předjednáno jak se Státní plavební zprávou, tak s Povodím Odry.

Podle starosty Davida Bieguna chtějí molo otevřít zhruba za dva až tři měsíce. „Budou tam i lavičky, takzvaná tři hnízda, kde si lidé odpočinou a pokochají se krásami Těrlické přehrady. Věřím, že se lidem bude líbit,“ říká starosta.

Místo výhry přišla žena o úspory.
Místo výhry přišla žena z Dětmarovic o své úspory. Naletěla podvodníkům

Původně bylo v plánu umístit molo na Dolním Těrlicku u pláže Pacalůvka. „Tam jsme ale narazili na problém, je zde poměrně mělká voda a molo by se velmi rychle dostalo na souš, což není žádoucí. Proto jsme volili tuto variantu,“ dodal Biegun.

U Těrlické přehrady, podobně jako nedaleko u Karvinského moře, bude stát molo.U Těrlické přehrady, podobně jako nedaleko u Karvinského moře, bude stát molo.Zdroj: se svolením MSK

Obec také připravuje stavbu nového dětského hřiště na pláži Hawai, která je naproti přes přehradu. Začít s realizací chce ještě letos. „Poptali jsme celkem pět firem, které se zaměřují přímo na výstavbu dětských sportovišť a hřišť, takže čekáme, jaké nabídky nám přijdou a na základě toho budeme reagovat na tu nejvhodnější,“ dodal starosta Těrlicka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Vladimír Pryček