Karvinská akce na Štědrý den je rok od roku větší a k nádrži nedaleko pomocného závodu Dolu Darkov - silnice směrem z Karviné na Stonavu - přijíždí stále více otužilců i jejich příznivců a přátel z Karviné i okolí. Letošní ročník začíná v deset hodin dopoledne hromadným vstupem do vody. 

"Občerstvení a zpěvníky sebou a nebojte se ani deště, je zajištěn i přístřešek na převlečení," zve hlavní organizátorka akce Taťána Červená.

Právě ona tradici vánočních srazů u Karvinského moře založila. Na prvním ročníku tu byla hlavní organizátorka se svou rodinou, pak se přidávali další přátelé a známí a dnes má Karviná krásnou tradici pro širokou veřejnost, která k vodě láká ty, kdo se pak ponoří dovnitř, ale i desítky diváků a fanoušků.

Novoroční šunychelský ponor. Tak se jmenuje akce, jejíž již sedmý ročník proběhne na Nový rok, ve středu 1. ledna 2020 od 14 hodin v Bohumíně-Šunychlu u Kališova jezera - U mlýna, v ulici Mlýnská. Akce je určená pro ty, kdo se předem registrovali i pro další příchozí a jejich fanoušky a diváky.