Zařízení, do kterého by se měl svážet odpad nejen z Havířova, ale také z širšího okolí, by mělo být uvedeno do provozu v první polovině roku 2024 v areálu bývalého Dolu Dukla.

Sběrný dvůr. Ilustrační foto.
Havířov bude mít další sběrný dvůr

Společnost CEVYKO je realizátorem projektu třídírny, kde se budou zpracovávat směsné komunální odpady, separované komunální odpady jako papír a plast a vybrané složky velkoobjemových komunálních odpadů např. nábytek, okna, atd. Momentálně probíhají přípravné, projektové a administrativní práce.

Nemocnice Karviná-Ráj.
Karvinská nemocnice kvůli výskytu koronaviru uzavřela celou lůžkovou chirurgii

"Naším cílem je vybudovat moderní centrum, které umožní zapojeným městům a obcím dlouhodobě řešit problematiku komunálních odpadů nejen v souladu s legislativou, ale také s maximální možnou mírou materiálového nebo energetického využití těchto odpadů,“ přiblížil fungování společnosti Václav Zyder, ředitel společnosti CEVYKO.

Na benzinové čerpací stanici hořel plyn, který unikal z nádrží na LPG.
Muž, který měl zapálit zásobníky na LPG v Českém Těšíně, je ve vazbě

Akciovou společnost CEVYKO založilo v roce 2019 město Havířov spolu se společnosti ASOMPO, která sdružuje 45 obcí a měst Novojičínska, a Spolkem pro nakládání s komunálním odpadem (pro obce a města zejména Karvinska).

Předloženou studii o vlivu stavby na životní prostředí (EIA) musí ještě projednat a schválit ministerstvo životního prostředí.