Jak bylo avizováno předem, do čela radnice zasednul Miroslav Chlubna (Nezávislí+Změna pro lidi), místostarostovské posty obsadili Miroslav Koláček (KSČM) a Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

„Chci poděkovat všem kolegům za to, že se nám podařilo utvořit koalici, která pro Orlovou znamená skutečnou změnu. Teď už se jen pustit do potřebné práce. Nebojím se, že by to nemělo fungovat, s našimi koaličními partnery jsme měli i velmi podobné programy,“ uvedl Miroslav Chlubna krátce po svém zvolení.

Sám pak dodal, že není příznivcem ukvapených rozhodnutí. Bylo to v souvislosti se známým rčením o dobře metoucím novém koštěti, tedy případných personálních změnách na městském úřadě.

„Chci se s tou situací co nejlépe seznámit, mluvit s těmi lidmi, zjistit, jak si oni sami představují svou práci a zda chtějí skutečně pracovat pro město. A pak jim dát šanci. Určitě nemáme představu, že bychom teď přišli na úřad a začali ho okamžitě nějak čistit,“ řekl nový starosta Orlové.

Spokojený s novou koalicí je i 1. orlovský místostarosta Miroslav Koláček (KSČM), který už před lety práci místostarosty vykonával. S jakými pocity se nyní na orlovskou radnici vrací? „Těším se na práci pro město, teď bude důležité dotáhnout do konce ty nejvíce problémové projekty, jako náměstí, vybudování letního koupaliště, problémy kolem nemocnice,“ řekl Miroslav Koláček.

Nové vedení a rada města chtějí pracovat také na zavádění bezdoplatkových zón, problematice kolem místní Základní umělecké školy a dalších věcech.

close Orlová má od pondělí nové vedení města. Starostovský řetěz převzal po svém zvolení od dosavadního starosty Tomáše Kuči Miroslav Chlubna. Po jeho boku usedli místostarosta Miroslav Koláček a druhá místostarostka Naděžda Kubalová. info Zdroj: Deník / Richard Kutěj zoom_in

Jak již Miroslav Chlubna avizoval, chce spolupracovat také s opozicí, kterou nyní představuje původní vítěz letošních orlovských voleb, hnutí ANO. Mimochodem, ANO má nyní v zastupitelstvu osm postů. Když se volil starosta, zvítězil Miroslav Chlubna možná náhodným poměrem 21 pro ku 8 hlasům proti. Jak tedy vidí ANO případnou spolupráci?

„Já věřím, že koalice má plány, jak plnit své předvolební sliby a pokud budeme osloveni, rádi se na práci pro město budeme také podílet,“ řekla po pondělním ustavujícím zastupitelstvu již bývalá orlovská místostarostka a volební lídryně orlovského hnutí ANO Petra Jenčmionková.

Milým zpestřením voleb starosty a místostarostů pak byla i malá výtvarná dílka, kterými někteří zastupitelé ozdobili své hlasovací lístky.

Výtvarný um orlovských politiků sice nakonec zůstal skryt v archivech, za kreativitu ale po volbách veřejně děkovala kolegům zastupitelka Pavla Bjalončíková, která měla zdárný průběh slavnostního aktu na starost.

Některé hlasovací lístky pak byly vyplněny i tak, že byly neplatné.