Určitě jich bylo víc, ale minimálně dva muži nevynechali jediný ročník: bohumínský starosta, nadšený sportovec Petr Vícha, a šestasedmdesátiletý Jaroslav Lýsek z Orlové, který rád užívá svou přezdívku Dědek Beskydský.

„Sportuju a otužuju se celý život. Běhal jsem i maratony, ale už mi to věk nedovolí. Ale na silvestra jsem si zaběhl v Ostravě pětikilometrový závod,“ říká na svůj věk vitální muž, jemuž byste hádali o pět šest let méně.

V Karviné se letos konal už 37. ročník Silvestrovského běhu na 10 kilometrů. Vítěz závodu Adam Szymanik.
Po roční pauze Silvestrovský běh v Karviné. Vítěz si ověřoval, jakou má formu

Organizátoři šunychelského ponoru jej dobře znají, vždy dorazí v netradičním koupacím úboru. Včera zvolil pruhované retro plavky s kšandami a přes vstupem do vody odhodil dlouhý zelenkavý kabát á la „úchyl“.

Důchodce, který o svém životě dokonce napsal knížku nazvanou Z dědkova šuplíku se podle svých slov udržuje v kondici se v rámci možností. „Dává mu to impuls do života,“ dodává.

Fronty se například tvořily u myčky mezi Hlučínem a Ludgeřovicemi u Ostravy.
Do nového roku s čistým autem. Řidiči vzali útokem ruční myčky

Ke sportu a otužování vede i své děti. Má dvě dcery, čtyři vnučky a pravnučku. „Dcera tu dnes měla být, ale zatím jsme se nepotkali. Ale ona určitě ještě dorazí,“ říkal Dědek Beskydský poté, když se osušený oblékal do suchého.Na popud dcery se do vln Kališova jezera na chvíli ponořila i Jana Karasová. „Já se chodím pouze saunovat, nejsem typický milovník studené vody. Vlezu tam, ale ne nadlouho. Dnes jsem chtěla udělat radost dceři, která chtěla jít na ponor a doufám, že se jí to líbilo,“ prozradila.

První miminka v našem kraji už jsou na světě.
První letošní děti už přicházejí na svět, přivítali je v Havířově i Karviné

A jaké má dojmy? „Super. Myslím, že jsem vydržela víc, než jsem čekala. Dnes je příjemně teplo. Když jsme zkušebně šly do vody po Vánocích, bylo mnohem chladněji,“ dodala s úsměvem žena.

Přestože letos nebylo tolik účastníků ponoru jako v minulých letech, je vidět, že akce je velmi oblíbená. Dorazila i skupinka otužilců z Polska, i když ne ta, která jezdívá každoročně v čele s kamarádem lékařem, který žije v Polsku, ale pochází z Ghany.