„Původně jsme si doufali, že se to dá opravit, ale nosnost střechy je podle statika špatná, a stejně tak stav dřevěných pilířů, které drží plášť budovy. Čekáme na verdikt odborníků a zřizovatele, zda budovu nechá opravit, nebo zbourat,“ říká zástupce ředitelky školy Marcel Žebrok.

Ředitelka školy Věra Gorgolová deníku potvrdila, že záležitost nyní řeší město, kterému budova patří.

Hodiny tělocviku absolvují školáci v náhradních prostorách ve sportovní hale poblíž zimního stadionu, asi 15 minut cesty od školní budovy. A úředníci se obrátili na odborníky, kteří jim mají napovědět, co bude lepší: zda opravovat, nebo bourat a postavit novou halu.

„Vedou se na to téma jednání a diskuze, ale zatím není žádné rozhodnutí,“ říká místostarosta Českého Těšína Tomáš Pavelek.

Město prý zvažuje postavit jako náhradu nafukovací halu, ale vzhledem k tomu, že by měla stát v památkové zóně, musejí k tomu dát své stanovisko památkáři. „Zkraje roku ale chceme mít jasno, přednost dostane varianta ekonomičtější pro město,“ dodal Pavelek.

V podobné situaci jsou v Základní škole Marušky Kudeříkové v Havířově, kde letos v říjnu zjistili, že střecha tělocvičny je v havarijním stavu. Od října je tělocvična uzavřená a školáci v hodinách tělocviku sportují v náhradních prostorách.

Také tento problém řeší město a má k dispozici na projekt rekonstrukce tělocvičny. Předpokládá se, že půjde o investici kolem 30 milionů korun. Pokud vše půjde optimálně, po zdárném vysoutěžení stavební firmy by se mohlo s opravou začít v květnu.