Jakmile oni skončí, začne se napouštět voda. Dle dodavatelské firmy by stavební práce na havířovské letní plovárně měly skončit do 15. června a následně se může letní koupaliště otevřít. „Nové bude také okolí a dlažba u plaveckého bazénu,“ připomíná ředitel Správy sportovních a rekreačních služeb Havířov Radek Podstawka.

Kvůli omezení způsobená koronavirem, ale není v tuto chvíli jasné, jaký počet návštěvníků může být v době otevření na koupališti a které atrakce mohou být zpřístupněny veřejnosti.

Fotbalový duel Slovácko (v bílých dresech) - Karviná.
Další prohra a Karviná má starosti

„Pokud vše vyjde dobře, opakuji, pokud se uvolní koronavirová opatření, mohou se návštěvníci těšit, kromě modernizovaného plaveckého bazénu na relaxační vodní část – tobogán, divoká řeka. Menší děti budou mít samozřejmě k dispozici brouzdaliště,“ dodává Podstawka.

Záchrana jezdeckého koně na Karvinsku.
Kůň spadl do hluboké jámy. Zachraňovala jej desítka hasičů

Kvůli aktuálním hygienickým předpisům budou muset návštěvníci dodržovat na pláži dvoumetrové rozestupy. „I přesto se k nám může vejít až 3 tisíce návštěvníků,“ dodal ředitel SSRZ. Loni měli na havířovském letním koupališti 53 376 platících návštěvníků.

Bez návštěvníků z Polska

Karvinská letní plovárna otevře už tento víkend. „Je to stanovený termín, ovšem záležet bude především na počasí,“ uvedl Petr Dyszkiewicz, šéf Správy sportovních a tělovýchovných služeb Karviná.

Cestovatel v sestavě. Jan Moravec (vpravo) si proti Spartě zahrál v útoku, dnes se zřejmě vrátí do obrany.
Záložník Jan Moravec: Rádi bychom nastartovali novou sérii

Kvůli omezením zatím může pobývat v jednu chvíli v areálu koupaliště maximálně stovka návštěvníků. V průběhu června se snad limity zvýší. Děti se mohou těšit na nové hřištěm a prolézačky, v jednom z bazénů bude opět pavoučí síť. Letos bude na plovárně zřejmě volněji, protože kdoví, kdy se dorazí návštěvníci z Polska, a zda vůbec. Počítá provozovatel s poklesem tržeb? „Je to realita. Nemá smysl spekulovat coby kdyby. Poláci zřejmě letos nebudou a tržby určitě půjdou dolů. Ale uvidíme,“ dodává Petr Dyszkiewicz.

Každopádně občerstvení na plovárně bude zajišťovat tradičně pizzerie i bufet.

Stát momentálně nabízí na Karvinsku ke koupi tři malé vojenské objekty. Jeden z nich se nachází v Bohumíně, poblíž velkého Kališova jezera.
Chcete si koupit bunkr? Na Karvinsku jsou k mání hned tři