Jakmile oni skončí, začne se napouštět voda. Dle dodavatelské firmy by stavební práce na havířovské letní plovárně měly skončit do 15. června a následně se může letní koupaliště otevřít. „Nové bude také okolí a dlažba u plaveckého bazénu,“ připomíná ředitel Správy sportovních a rekreačních služeb Havířov Radek Podstawka.

Kvůli omezení způsobená koronavirem, ale není v tuto chvíli jasné, jaký počet návštěvníků může být v době otevření na koupališti a které atrakce mohou být zpřístupněny veřejnosti.

„Pokud vše vyjde dobře, opakuji, pokud se uvolní koronavirová opatření, mohou se návštěvníci těšit, kromě modernizovaného plaveckého bazénu na relaxační vodní část – tobogán, divoká řeka. Menší děti budou mít samozřejmě k dispozici brouzdaliště,“ dodává Podstawka.

Kvůli aktuálním hygienickým předpisům budou muset návštěvníci dodržovat na pláži dvoumetrové rozestupy. „I přesto se k nám může vejít až 3 tisíce návštěvníků,“ dodal ředitel SSRZ. Loni měli na havířovském letním koupališti 53 376 platících návštěvníků.

Bez návštěvníků z Polska

Karvinská letní plovárna otevře už tento víkend. „Je to stanovený termín, ovšem záležet bude především na počasí,“ uvedl Petr Dyszkiewicz, šéf Správy sportovních a tělovýchovných služeb Karviná.

Kvůli omezením zatím může pobývat v jednu chvíli v areálu koupaliště maximálně stovka návštěvníků. V průběhu června se snad limity zvýší. Děti se mohou těšit na nové hřištěm a prolézačky, v jednom z bazénů bude opět pavoučí síť. Letos bude na plovárně zřejmě volněji, protože kdoví, kdy se dorazí návštěvníci z Polska, a zda vůbec. Počítá provozovatel s poklesem tržeb? „Je to realita. Nemá smysl spekulovat coby kdyby. Poláci zřejmě letos nebudou a tržby určitě půjdou dolů. Ale uvidíme,“ dodává Petr Dyszkiewicz.

Každopádně občerstvení na plovárně bude zajišťovat tradičně pizzerie i bufet.