Investoři začínají mít zájem o pozemek před havířovskou železniční stanicí, která projde celkovou rekonstrukcí a modernizován bude i přednádražní prostor. Město tam nechá postavit nová parkoviště a autobusové zastávky. Podle původních plánů tam měly být i čekárny a různé menší prodejny.


O prodej pozemku, který by přímo přiléhal k přednádražnímu prostoru požádal občan Šenova s tím, že jej chce využít pro stavbu provozovny McDonald´s. Zastupitelé budou o záměru jednat v pondělí odpoledne. Radní jim však doporučují prodej neschválit.

Důvodem není nezájem o McDonald´s, ale dočasná potřeba plochy pro stavbu přednádraží. O prodeji nebo pronájmu pozemku by se tak mohlo jednat až po ukončení stavby. Dá se předpokládat, že o parcelu bude velký zájem a město by mohlo, či spíše mělo, na ni vyhlásit soutěž.

Fotogalerie: Jak bude vypadat nádražní hala?

Atraktivní parcela

Investoři by získali velmi atraktivní prostor, který leží v největším dopravním uzlu. Těžili by nejen z cestujících v autobusové a železniční dopravě, ale také z automobilového provozu na nejfrekventovanější křižovatce ve městě, kterým je právě velký kruhový objezd.

close Výstavba kruhového objezdu v roce 1960. info Zdroj: Archiv zoom_in
Výstavba kruhového objezdu v Havířově v roce 1960. Nová železniční stanice byla otevřena v roce 1969.  

Nerozhodný investor

McDonald´s měl před několika roky zájem vybudovat svou provozovnu v objektu Lučina na Hlavní třídě, později chtěl stavět u Sportovní haly Slavie. Město kvůli tomu provedlo směnu svého centrální parkoviště u Kina Centrum za parkoviště u sportovní haly, které vlastnil provozovatel Obchodního centra Elan. McDonald´s však od stavby upustil a zamýšlel stavět u Globusu. U sportovní haly mezitím postavil svou provozovnu řetězec KFC.