„Bude to lepší řešení dopravní situace v tomto místě,“ uvedl manažer vnější komunikace Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko Michal Sobek. Z tohoto programu „přiteče“ na sedm investic v Moravskoslezském kraji celkem 110 milionů korun. Esíčko, které komplikovalo řidičům život, tedy definitivně zmizí. „Esovitý tvar komunikace komplikuje v Bohumíně-Pudlově dopravu hlavně řidičům kamionů, kteří přijíždějí z Jateční ulice. Po narovnání by už nemělo docházet ke kolizním situacím,“ tvrdí mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Podle 1. náměstka hejtmana kraje Miroslava Nováka je modernizace mostů nezbytná vzhledem k jejich neutěšenému stavu a zajištění bezpečnosti dopravy. O řešení problémů s dopravou v Pudlově se v Bohumíně snaží už několik let. „Narovnání komunikace je první etapa, na kterou by později měla navázat proměna drátovenského podjezdu v úrovňový přejezd,“ vysvětlil starosta Bohumína Petr Vícha.

Díky tomu dojde k odklonění veškeré nákladní dopravy z extrémně zatížených ulic Československé armády a Jateční, které jsou momentálně jedinou přístupovou cestou do bohumínských průmyslových podniků.

„Druhá přístupová komunikace vede jen přes drátovenský podjezd v Bohumíně-Pudlově a řada nákladních aut se do něj kvůli své výšce nevejde. Drátovenským podjezdem totiž neprojedou automobily vyšší než 3,6 metru a zdejší mostek má také omezenou tonáž, a to 27 tun,“ řekla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

První práce na stavbě nového mostku a silničních úpravách v Bohumíně měly odstartovat podle prvotních plánů ještě letos. Vzhledem ke komplikacím při výběrovém řízení se ale zřejmě začne v Pudlově pracovat až z kraje roku příštího. „Stále existuje šance, že přípravné práce odstartují již letos, ale momentálně to nemůžeme garantovat,“ řekl Luboš Bourek z odboru evropských projektů na Krajském úřadu v Ostravě.