„Jsem přesvědčen i po krátké době v poslanecké sněmovně, že vykonávat dvě tak politicky exponované funkce není možné. Jestli někdo říká, že to možné je, je asi superman, ale jestliže trávím dvacet dní v měsíci v Praze, musí to přeci někde chybět,“ řekl včera krátce po předání funkce Tomáš Hanzel.

Ten na zastupitelstvu v krátkém bloku shrnul dosavadní práci rady, zastupitelstva i magistrátu pod jeho vedením a řekl, že odchází spokojen nejen pro to, že se za posledních 12 let podařilo velmi zlepšit například finanční kondici města, zrekonstruovalo se několik kulturních i volnočasových zařízení, které dnes s oblibou využívají mnozí občané.

Nový primátor Jan Wolf chce za deset měsíců, po které bude ve funkci do letošních komunálních voleb, soustředit svou práci nejen na akce, jako jsou rekonstrukce krytého bazénu, tří domů na náměstí a přeměnu ubytovacího zařízení Kosmos na malé byty zejména pro seniory. Jednou z z priorit bude i zvýšení pocitu bezpečí veřejnosti a ochrany slušných lidí.

„První jednání, které chci mít, bude se státní policií, abychom opět nastartovali myslím si že úspěšný projekt nulové tolerance, ovšem v trochu jiném duchu. Máme i další systémová opatření, aby ti lidé, kteří nejsou vychovaní, měli co nejmenší prostor obtěžovat ty slušné,“ řekl Jan Wolf po svém zvolení.

„Karviná je hezké místo k žití, jsou zde opravené domy i infrastruktura, máme tady ale vřed, kterým je Karviná-Nové Město, který možná trochu prorůstá do ostatních částí. Je to i otázka pro lidi, kteří obchodují s byty, dohlížejí, jak ty byty vypadají a kdo se do nich stěhuje, chceme tedy jednat i s předsedy bytových družstev, máme zkrátka spousty myšlenek, které chceme otevřít na lokální úrovni, máme i spousty věcí, které chceme řešit s parlamentem,“ dodal nový karvinský primátor.