Výsledek druhé kola je velmi těsný. „Přesně takový jsem čekal, protože voliči na Karvinsku jsou levicoví,“ říká Feber, který je jediným reprezentantem hnutí ANO z 27 nově zvolených senátorů.

„Jak jsem toho dosáhl? Přesvědčil jsem voliče, kterou jsem 30 let odváděl v komunální politice,“ prozradil Feber, který byl senátorem v letech 2000 – 2006 za Unii svobody.

Při práci v Senátu se chce věnovat především regionální politice. „Spousta lidí v Praze vůbec nezná naše problémy, které tady, jak já říkám na Dálném Východě, potřebujeme řešit. A to je přesně šance pro senátora z tohoto regionu,“ míní Feber.

Jak se těší na návrat do Valdštejnského paláce (pražské sídlo Senátu – pozn. aut.)? „Těším se, určitě. Vše tam znám, takže se tam rychle zařídím a začnu pracovat,“ tvrdí nový senátor Ondřej Feber.

Poražený Feberův sok, lékař Radek Sušil (ČSSD), čekal, že rozdíl v zisku hlasů bude větší. „Zklamala mě Karviná především volební účastí. Mohla mi svými hlasy pomoci. Každopádně gratuluji Ondřeji Feberovi k vítězství a děkuji všem svým voličům a podporovatelům,“ řekl Radek Sušil.

Jeho volební výsledek je podle něj odrazem stavu, v jakém se momentálně ČSSD nachází.

Volební účast byla v senátním obvodu č. 75 historicky nejnižší - 7,72 procenta. Nejnižší byla v Orlové – 4,76 procenta, nejvyšší ve Stonavě – bezmála 27 procent. 

Online reportáž