„Hasiči jej mohou využívat kromě zásahů u požárů, záchranných a technických akcí při větrných smrštích, povodních, námrazách či likvidaci bodavého hmyzu, ale také ke zdokonalování fyzické přípravy jednotky, mimo jiné formou požárního sportu,“ řekla při slavnosti starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková. Včetně technického dovybavení stálo nové auto více než jeden a půl milionu korun.

„Jsme moc rádi, že se tento vůz máme. Koneckonců avie, se kterou jsme jezdili k zásahům až dosud má už 32 let, a to je na auto dost vysoký věk. Na pohled sice vypadá dobře, ale pořád se na ní něco opravovalo a před každou technickou kontrolou pod tím kluci leželi dlouhé dny,“ řekl starosta sboru Rostislav Walica.

Slavnostního předání vozu se zúčastnili také kolegové z družebního sboru Olza a společně s hornožukovskými „dobráky“ se vydali do průvodu obcí. Odpoledne pak proběhla hasičská soutěž pro velké i menší hasiče.

V roce 2013 získala nové auto jednotka SDH Český Těšín – Mosty v roce následujícím přišla řada na Stanislavice. Hned v roce 2015 JSDH získal nové auto sbor Český Těšín – Město (zápůjčka kraje). V roce 2017 převzali nový dopravní prostředek hasiči z Mistřovic.