Ze svého vítězství je prý příjemně překvapen, zejména z toho, že vyhrál nejen v Bohumíně, kde bydlí, ale také v nedalekém Rychvaldu a Dolní Lutyni.

A jak vidí své šance na úspěch ve druhém kole, které se koná příští sobotu? „Věřím lidem, že ocení mou dlouholetou práci," odpověděl s Milada Halíkovánepřímým přitakáním, že věří, že křeslo senátora obhájí. Ale ani kdyby se tak nestalo, je pro něj prý už i současná přízeň voličů vítězstvím.

Milada Halíková svým postupem do druhého kola překvapena nebyla. Už průzkumy veřejného mínění jí do role sokyně Petra Víchy
pasovaly. „Ukázalo se, že byly správné. Překvapilo mě, že ani rozdíl v počtu hlasů není tak propastný," řekla Milada Halíková, jež je momentálně poslankyní Parlamentu.

Pokud by se jejím příznivcům podařilo „převálcovat" voliče Petra Víchy, stala by se Milada Halíková senátorkou, což by nutně znamenalo rezignaci na poslanecký mandát. „Zákon neumožňuje být zároveň poslancem a senátorem, takže bych se poslaneckého křesla musela vzdát," vysvětlila Halíková.