Jejich instalace proběhla v sobotu, nyní nastane jejich zdobení. Slavnostní rozsvícení vánočního stromku v Karviné se koná v neděli 1. prosince v 16.50 hodin na Masarykově náměstí, v programu zahrajei kapela No Name.

Také v centru Havířova už stojí vánoční strom, který věnovala Mateřská škola U Topolů z Prostřední Suché. Vedení města ho slavnostně rozsvítí tuto sobotu v 17 hodin.

V Petrovicích u Karviné proběhne rozsvícení vánočního stromu v neděli 1. prosince v 17 hodin u obecního úřadu. V kulturním programu se představí děti z místní ZŠ a MŠ s vánočním pásmem, folklórní soubor Kelčovan z Čadce, gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi se sborem.

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů proběhne v centru Bohumína (u kina) v neděli 1. prosince v podvečer, v Šunychlu už v sobotu 30. listopadu v 16.45 hodin před hasičskou zbrojnicí) a ve Starém Bohumíně v pátek 6. prosince v 17 hodin na náměstí Svobody.

V Orlové rozsvítí vánoční strom v neděli 1. prosince na prostranství u Moravy. Program začne ve 14 hodin a vyvrcholí slavnostním rozsvícením stromu a vystoupením Daniela Hůlky a Kamily Nývltové.