Krajští zastupitelé ve čtvrtek revokovali celkový plán optimalizace krajských nemocnic a rozhodli o jeho doplnění a rozšíření. Jak bude vypadat nová verze bude známo do konce roku, realizace změn má pak začít v červnu 2019.

Právě orlovská nemocnice patřila mezi ty, kterých se plánované změny týkaly v nemalém rozsahu. Na programu byl přesun lůžkové interny do Karviné, postupné rušení dalších lůžkových částí a přerod lůžkové části špitálu v jedno velké super centrum následné péče a LDN. Zachovány měly být všechny ambulance, rentgen, laboratoř i lékárna.

„Doplnění a rozšíření návrhu optimalizace nám doporučil také krajský Výbor zdravotní a preventivní péče. Probíhají odborné diskuze, ale také setkání se zástupci nemocnic nebo s občany, kteří se navrhovaných změn obávají. Dnes se například setkáme se zaměstnanci orlovské nemocnice. Všechny chci ale ujistit, že pracujeme na tom, aby všechny finální změny, které předložíme, vedly ke zlepšení kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji,“ řekl ve čtvrtek náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Jak již bylo psáno, mezi místními obyvateli vyvolala původní verze vlnu nevole, ve městě proběhlo i protestní shromáždění, místní zastupitelé a kraj pak vytvořili pracovní skupinu, která celý plán znovu probírala a hledala případné další kroky.
Změny se ale týkaly všech krajských nemocnic, které by jinak podle vyjádření kraje sklouzávaly do neřešitelných dluhů. „Celý pozměněný návrh optimalizace nemocnic obdrží v průběhu října Výbor zdravotní a preventivní péče zastupitelstva kraje. Materiál pak bude v prosinci 2018 předložen zastupitelstvu kraje. Ideálním termínem na dokončení všech schválených změn nemocnic bude červen 2019,“ doplnila včera tisková mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Výstava o historii hokejového klubu AZ Havířov.
OBRAZEM: Výstava o historii hokejového klubu AZ Havířov