Obchodní řetězce odstartovaly předvánoční boj o zákazníky. V řadě hypermarketů se objevilo první vánoční zboží a přibývá i výzdob. Podle analytiků budou letošní svátky co se tržeb týká opět rekordní. Není proto divu, že obchodníci útočí na peněženky zákazníků už v říjnu. „Zákazníci se mohou setkat s první vánoční výzdobou a širokou nabídkou hraček, vánočních dekorací, vánočních stromků i elektra. Zároveň s vánoční nabídkou jsme vydali i první ze svých vánočních katalogů. Je zaměřen na hračky a byl rozeslán všem zákazníkům obchodů Tesco v České republice. V následujících týdnech budeme svou vánoční nabídku rozšiřovat,“ informovala mluvčí Teska Jana Matoušková.

Dodala, že venkovní vánoční výzdoba na obchodech Tesco bude představena 3. listopadu. Karvinský hypermarket přitom už při vstupu dává dva týdny před koncem října dostatečně najevo, že zahájil vánoční prodeje. „Každým dnem, kdy vcházím do obchodu, se bojím chvíle, kdy uslyším známé ohrané vánoční songy. Nic proti nim nemám, jen kdybych je nemusela slyšet v obchodech tři měsíce dopředu,“ myslí si Zuzana Vávrová z Karviné. Stejný názor má i řada dalších oslovených lidí. Najdou se ale i takoví, kteří vánoční nabídku v obchodech na konci října vítají.

„Mám alespoň více času vybrat dárky pro rodinu,“ tvrdí Michal Vavříček z Českého Těšína. Začíná ale i sezona naplněná nejrůznějšími charitativními sbírkami, které k vánočním nákupům už neodmyslitelně patří. „Období letošních Vánoc se v supermarketech Albert bude věnovat zejména charitativní kampani S Bertíkem za dětským úsměvem. Rozhodli jsme se nahradit tradiční vánoční kampaň právě podporou této sbírky,“ říká Libor Kytýr, ředitel komunikace společnosti Ahold, která v Česku provozuje hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert. Samotná vánoční kampaň a výzdoba prodejen Albert bude probíhat od 5. listopadu, tedy až v době krátce po Dušičkách.

„Výzdobu našich prodejen plánujeme v čase, kdy již zákazníci očekávají vánoční atmosféru. Některé jiné obchody bývají vánočně vyzdobeny již v době, kdy lidé myslí především na zazimování chat a chalup a kdy se připravují na Dušičky,“ dodává Kytýr. Jedním dechem ale připomíná, že nabídku čokoládových cukrovinek a další mikulášský sortiment mohou zákazníci v prodejnách Albert pořídit již od počátku října.