A to během několika nadcházejících měsíců. Za mostem přes Olši začali stavbaři s napojováním tř. 17. listopadu a Těšínské ulice na nový obchvat (silnice 1/67). Jezdí se kyvadlově, vždy jedním pruhem. Ve čtvrtek dopoledne se na místě tvořila asi 200 metrová kolona, prakticky už za kruhovým objezdem u Lidlu. Největší fonty se dají čekat v době odpolední špičky, když se budou z práce vracet pracovníci Dolu ČSM.

Fotbalový brankář Jan Laštůvka slaví čtyřicet.
Laštůvka z Baníku slaví 40: Anglie mě bude štvát do konce života. Co nároďák?

První etapa omezení potrvá do 14. srpna. Druhá pak od 15. srpna do 16. září. V průběhu třetí etapy, která potrvá do konce roku, se už bude jezdit jedním pruhem v každém směru jízdy.

Od města povede silnice lehce vpravo na křižovatku, po ní se bude najíždět na nový úsek obchvatu. Do konce roku bude možné jezdit vpravo ve směru na Český Těšín. Během podzimu chtějí stavbaři napojit úsek nové silnice, po němž se bude jezdit k Darkovskému mostu a vlevo do Stonavy.

Podívejte se na stavbu obchvatu 

Práce na stavbě obchvatu pokračují na třech různých místech. U Darkovského mostu vzniká podchod, který později překryje vozovka. Přes Olši poblíž železničního mostu se staví ocelový silniční most.

Omezení dopravy kvůli stavbě je také u napojení na ulici Nádražní na druhé straně města. Tam se jezdí kyvadlově a stavbaři budují novou rampu, po níž budou auta sjíždět na obchvat z Ostravské ulice. Celý obchvat by měl být hotový na začátku léta 2023.