Cenu převzal primátor města Karviná Jan Wolf. Sportoviště vyrostlo na dlouhá léta nevyužívané travnaté ploše v blízkosti Obchodní akademie v Karviné. Od října loňského roku si tam přijdou na své milovníci in-line bruslení, běhu a spousty dalších venkovních aktivit. Zasportovat nebo si užít atrakce ale mohou i ty nejmenší děti.

Multifunkční sportoviště v Karviné, září 2021 na záběrech dronu.
OTEVŘENO: Nové hřiště v Karviné nabízí workout, pumptrack, fotbal i streetball

V areálu nechybí ani nové veřejné osvětlení, kamerový a zabezpečovací systém či rozhlas. Návštěvníci areálu mají k dispozici sociální zařízení včetně sprch a zázemí s uzamykatelnými skříňkami či automatem s občerstvením v budově Obchodní akademie, která se o areál a rezervační web stará.

Sumec velký, kterého ulovil rybář Martin Fryč za asistence kolegy Vítězslava Dudy v přehradě Olešná na Frýdecko-Místecku 16. září 2022.
OBRAZEM: Gigantický sumec na Olešné! Ryba měla přes dva metry třicet

„Jsem rád, že se nám i mezi konkurencí tolika kvalitních projektů podařilo uspět. Snažíme se v Karviné poslouchat potřeby občanů, a zároveň se držet nejnovějších trendů nejen v architektuře a stavitelství. Sportoviště splnilo oba cíle, a proto si ocenění zaslouží,“ komentoval ocenění primátor Jan Wolf.