Za osmnáct let se už na start bohumínského běhu postavilo přes 8 tisíc lidí, toho osmitisícového přivítali v Bohumíně právě letos. Stala se jím školačka Klárka Boczková z Bohumína-Skřečoně.

„Běh ulicemi Bohumína dosáhl letos plnoletosti. A přestože vnímáme, že školní mládež je čím dál tím lenivější a je jí zatěžko běhat, tak jsme rádi, že je účast stále na velmi dobré úrovni. Velkou radost jsme měli z toho, že se letos na startu objevilo 67 dětí do čtyř let se svými rodiči. To je předzvěst toho, že mladí rodičové mají o běhání zvýšený zájem a že atletika má budoucnost a půjde dál," uvedl za pořadatele předseda Atletického klubu Bohumín Zdeněk Veselý.

Nejmladší účastnicí byla letos dvanáctiměsíční Aneta Zembinská z Bohumína. Nejstarším běžcem se stal pravidelný účastník jak Běhu ulicemi města, tak Běhu do schodů v bohumínském Penzionu ve věži nebo Silvestrovského běhu Bohumíňák a člen TJ Sokol Záblatí 78letý Miloslav Šuster. „Zúčastnil jsem se sedmnácti ročníků Běhu ulicemi města. Jen jedinkrát jsem musel svou účast vynechat, protože mě pokousala kočka," prozradil nejstarší bohumínský atlet. Zazávodit si do Bohumína přišli nejen místní, ale přijeli i běžci z Jablunkova, Třince, Kopřivnice, Frýdku-Místku nebo z Ostravy.

Lucie Balcarová