Zábavná a soutěžní akce zaměřená na děti se koná na jaře a na podzim. Na jaře, aby si děti připomněly pravidla silničního provozu, než po zimě vyjedou na kolech a koloběžkách. Podzimní akce zase dětem pomáhá osvěžit si zásady bezpečného chování v provozu po letních prázdninách.

Po celé ploše dopravního hřiště byla rozmístěna stanoviště se soutěžemi a všichni návštěvníci si mohli prohlédnout techniku policistů, strážníků, hasičů nebo zdravotníků. 

Dopravní hřiště bylo otevřeno v červenci 2015. V rámci Moravskoslezského kraje patří mezi nejlépe vybavené. K výuce ho využívají především školy, ale navštívit ho však může kdokoli. K výuce teorie nebo poskytování první pomoci složí učebna. Praktická výuka probíhá přímo na hřišti. Tam se děti učí dopravní značky, které potřebují znát jako chodci nebo cyklisté.

Obžalovaný Pavel Pryszcz z Karviné u Okresního soudu ve Vsetíně (úterý 10. září 2019). Obžaloba jej viní z obecného ohrožení z nedbalosti. V roce 2007 měl zanedbat opravu komína chaty Libušín, což mělo po letech (v roce 2014) za následek ničivý požár.
Soud projednává požár Libušína, karvinský kominík odmítl vypovídat