Na Univerzitním náměstí v Karviné se sešli zástupci města, OKD a hornických spolků a důchodců, aby položili věnce k pomníku horníka symbolizující odkaz všech, kteří při práci v podzemí položili život.

Mezi účastníky shromáždění tentokrát chyběl bývalý majitel OKD Viktor Koláček, ovšem jako první položil velký věnec k pomníku výrobní ředitel OKD Leo Bayer, po něm zástupci jednotlivých dolů, města a družebních hornických organizací z Polska.

Slavnost uvedly mažoretky ve slušivých uniformách s barevným nádechem pracovních hornických obleků, hornická dechovka a polský mužský pěvec sbor Echo. Poté se odebral průvod krojovaných horníků a hostů na slavnostní bohoslužbu za zemřelé horníky, která proběhla v Kostele Povýšení svatého Kříže ve Fryštátě.

Krátce po poledni pak začal hlavní program slavností v parku Boženy Němcové. V amfiteátru letního kina se střídají hudební soubory, děti se mohou bavit ve stanu Nadačního městečka a za dětským koutkem je hlavní pódium, kde už se představila kapela Legendy se vrací. Okolo čtvrté hodiny mohli návštěvníci slyšet a vidět Horkýže Slíže, od 18.30 hodin seskupení Monkey Business a od půl deváté rozezpívala Karvinou legendární skupina Olympic.