Travnaté středy některých karvinských kruhových objezdů budou na jaře plné barev. Zahradníci je totiž v těchto dnech osazují trvalkami, které určují tvar toho záhonu. Například při sjezdu z kovonského mostu ke kruháči je vidět doprava stočený řez do kruhu, včetně středového trojúhelníku u přechodu pro chodce při příjezdu po ulici Rudé armády.

„Základ záhonu tvoří nízké vytrvalé trávy, které budou působit od vyšších po nižší až do ztracena k obrubníku kruháče. A mezi ně potom přijdou cibuloviny. Sadíme krokusy, ty kvetou na jaře jako první, pak narcisy, tulipány a poslední mezi travami budou česneky, takové vysoké s modrým kulovitým květem,“ popsala detailně výsadbu na kruhovém objezdu u kovonského mostu Terezie Taťáková z orlovské firmy Talpa, zahradnické služby.

close Úpravy kruhového objezdu v Karviné. info Zdroj: Deník / Tomáš Januszek zoom_in

Osazení pouze výřezu travnatého kruhu prý nabídne ze tří stran pěkný pohled. „Podmínkou zadavatele bylo zachování části travnaté plochy. Ve směru od Petrovic bude travnatá plocha, v níž se budu vyjímat solitérní keře, které během sezony nenaruší pohled, protože nekvetou, zato na podzim se pěkně zbarví do oranžova a červena,“ dodala Terezie Taťáková.

Podle městského zahradníka Tomáše Tramplera budou trvalky a cibuloviny vsazené do štěrkového podkladu různých frakcí a naplno rozkvetou ve druhém až třetím roce zasazení.

To ale nejsou jediné úpravy. Zhruba před měsícem zahradníci okolí kruhového objezdu u Kauflandu - upravili a nově osadili středové navazující travnaté pásy po přechod pro chodce.

„Pracovat se bude také na kruhovém objezdu u Teska, který bude tvořen kompozičně umístěnými dřevěnými trámy v kamenném loži v kombinací s výsadbou třech kusů stromů, trvalek a cibulovin,“ dodal Tomáš Trampler.