Starý nápis s neony byl značně poruchový, proto byl vyroben úplně nový, který je však věrnou replikou toho původního. 

Labužník
jednopatrová rohová budova na náměstí Republiky otevřena v listopadu 1962. Vyznačuje se funkcionalistickým zaoblením, bruselským interiérem a stylovými neony. V přízemí je umístěna prodejna potravin a v poschodí velká cukrárna s lahůdkami. 

Na fasádu ho technici instalovali po částech. Jako poslední přišlo na řadu velké L. 

Poprvé byl nápis rozsvícen už v době montáže a zkušebně by měl svítit až do středečního rána.

Slavnostní rozsvícení je naplánováno na 17. května, kdy se bude ve večerních hodinách konat akce Živá Hlavní.  

"Při obnově nápisu byla použita nová technologie. Místo neonů je použito LED osvětlení a intenzitu jasu regulují stmívače. Při výrobě jsme museli dodržet původní tvar písma. Investice si vyžádala necelých 250 tisíc korun," řekla Deníku mluvčí společnosti Resiomo Kateřina Piechowicz. 

Labužník je jedním ze symbolů města. Dlouhá léta se těší velké popularitě a nebudí žádné kontroverze, jako například monumentální umělecké dílo Brána s kyvadlem a pramenem. 

Labužník ne nedílnou součástí velkoryse pojatého náměstí Republiky. Původně se však s tak velkým otevřeným prostorem nepočítalo. V prostoru centrálního parkoviště měla stát radnice. Od její stavby se upustilo až v 90. letech, kdy město koupilo od společnosti OKD objekt Korčagin, kde dnes sídlí magistrát. 

Zastavěna měla být i volná plocha podél Dlouhé třídy a dokonce i prostranství nad dětským parkem. Je však možné, že v případě zájmu investorů by se jednou stavět mohlo.