Stejně jako v předchozích letech v Havířově proběhla v obchodním centru Globus. 

Sbírku zajišťovala havířovská Armáda spásy (AS), která se do této humanitární akce zapojuje od jejího vzniku. Připravené nákupní vozíky se od dárců průběžně naplňovaly trvanlivými potravinami jako je mouka, cukr, rýže, piškoty, konzervy, těstoviny, čaj, trvanlivé mléko a další obdobné poživatiny. ¨

„Je to dobrá věc, lepší než sbírka peněz. Těch potřebných je hodně. Vím, že nasbírané potraviny jdou na správnou adresu," uvedla mladá žena Marie Vašíčková z Vratimova.

Mezi organizátory po celý den vládla dobrá nálada „S výsledkem sbírky jsem nanejvýš spokojen. Opět se ukázalo, že lidí s dobrým srdcem je mnoho. Všem patří obrovský dík," uvedl za padesátičlenný organizační tým z řad zaměstnanců Armády spásy a dobrovolníků, ředitel Azylového domu a noclehárny pro muže Ladislav Solana.

Celkem se získalo 1294 kilogramů potravin, což je ve srovnání s 1. ročníkem, kdy se nabíralo 533 kg úctyhodný nárůst. Vše poputuje do havířovských zařízení AS. V současné době 15 procent obyvatel Česka je ohroženo chudobou či sociálním vyloučením a potřebuje potravinovou pomoc.