Zúčastnilo se ho jedenáct dvoučlenných týmů, z nichž každý zastupoval jeden stát. Dvojice tvořili místní senioři a malí hokejisté U9 z klubu AZ Havířov.

Soutěžilo se ve třech disciplínách. Startující si vybarvili vlajku svého státu, poté se utkali v turnaji v kuželkách a absolvovali Správnou cestu Double - senior projížděl vyznačenou trasu na stolní desce a hráč jel slalom s florbalkou a tenisákem.

Před vyhlášením výsledků se o dobrou zábavu postaraly děti z AZ. Předvedly dosti náročné oblékání do hokejového úboru. Soutěž hodnotil „olympijský výbor" v čele s primátorem města Havířova Danielem Pawlasem.

O medaile se týmy rozdělily takto: 1. USA (Milena Vondrusová a Antonín Karas), 2. Finsko (Zuzana Lavrovičová, Lukáš Rylko), 3. Dánsko (Anna Došlová, Patrik Polach). „S tím, že vyhrajeme, jsem nepočítala, ale můj spoluhráč Toník Karas byl velmi šikovný, takže se nám to nakonec povedlo," svěřila se Milena Vondrusová. Spokojeni s úrovní a průběhem olympiády byli i náměstek primátora Daniel Vachtarčík, ředitel Domova Milan Dlábek a také manažer klubu AZ Patrik Rimmel.

Vydařené odpoledne připravily aktivizační pracovnice Heliosu. Program s přehledem uváděla Silvie Švecová.