Ve francouzské obci Oradour-sur-Glane dne 10. června 1944 německé nacistické komando Waffen SS zastřelilo téměř všechny muže a v místním kostele bylo upáleno 247 žen a 205 dětí.

Nacistické běsnění si vyžádalo smrt 642 civilistů. Důvodem tohoto zvěrstva byl únos vysokého nacistického důstojníka SS členy francouzského hnutí odporu bojující proti německým okupantům.

Pietní akt v Životicích.
Památník životické tragédie v Havířově-Životicích
Pieta u Památníku životické tragédie, sobota 3. srpna 2019.
Na gestapácké běsnění v Životicích se nezapomíná

Druhá tragédie se odehrála v norské rybářské vesnici Telavåg. Ta byla v dubnu 1942 srovnána se zemí, jako odveta za smrt dvou příslušníků gestapa. Obyvatelé vesničky byli odvlečeni do koncentračních táborů, z nichž 31 mužů se nevrátilo.

Výstava potrvá do 14. ledna 2020. Jejím autorem je historik Muzea Těšínska Martin Krůl. Otevřeno je v úterý od 8:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 16:00 hodin. Ostatní dny je zavřeno.

Orlovský SAM, to je několikadenní setkání křesťanů všeho směru u orlovského evangelického kostela, plné seminářů, besed, workshopů i kultury. Jedním z hostů letošního ročníku byl i známý brněnský kadeřník a katolický jáhen Jan Špilar.
Když zavře své kadeřnictví, ujde pár metrů a je z něj duchovní
Ilustrační fotografie.
Lidé z domu, kde zakročila zásahovka, tvrdí, že nikdo nestřílel