Jakému účelu původně sloužila Dřevěnka? A co všechno vidíme z doubravského kopce? Nejen na tyto otázky odpoví zvídavým návštěvníkům obce nová naučná stezka.

„Naše obec má spoustu pamětihodností, o kterých často nevědí ani lidé z okolí. Stezka je proto určena nejen turistům, ale také místním," vysvětluje doubravská místostarostka Dáša Murycová.

Stezka má deset stanovišť a dvě trasy, které začínají v centru obce na náměstí.

Červená trasa je zaměřena na historii obce a vše, co se v okolí náměstí nachází. Informační tabule nechybí u kostela sv. Hedviky nebo u památníku důlních neštěstí. Modrá trasa zase vede přes doubravský kopec, odkud je nádherný výhled do široké krajiny a kolem Dolu Doubrava Sever až na hranici obce s Dětmarovicemi a Orlovou. Poslední zastávka u hranice je určena hlavně rodinám s dětmi, najdou tady totiž nově vybudovanou hrací zónu.

„Chceme zatraktivnit okolí a přilákat více lidí. Myslím, že procházka po stezce může být ideálním doplněním výletu do Dinoparku," říká Murycová.

Naučnou stezku jistě neminou ani cyklisté, ti se na ni mohou napojit hned ze dvou cyklostezek, které ji protínají. Celý projekt je stále otevřený a v budoucnu se bude dále rozvíjet. „Snad už v příštím roce by mohla vzniknout lesní odpočívka. Časem se budou přidávat další domečky a zastávky. Stezka bude také spojena s kulturním životem v obci a budou na ni navazovat různé kulturní akce," říká starosta Pavel Krsek.