Už v pátek byla v ulicích rozsvícena vánoční výzdoba. 

"Stejně jako v předchozích letech bude na Hlavní třídě ozvláštněna populárními LED řetězy, které jsou umístěny na 74 habrech. Město letos stejně jako každý rok výzdobu rozšířilo. Vánoční atmosféru města podtrhuje také 17 girland nad komunikacemi a 303 vánočních symbolů, které jsou umístěny na sloupech veřejného osvětlení. Výzdobu město obnovuje postupně. Nejstarší prvky havířovské vánoční výzdoby pochází z roku 1998. Více než třetina těchto ozdob prošla během let 2017 a 2018 renovací, která stála město téměř půl milionu korun," informovala mluvčí magistrátu Jana Kriš. 

„V loňském a předloňském roce jsme doplnili LED osvětlení na habrech podél Hlavní třídy. Letos pořizujeme novou vánoční výzdobu na vánoční strom na náměstí Republiky. Dominantou nové vánoční výzdoby budou velké LED koule a LED řetězy. Strom bude laděn do barev zlatá, stříbrná a fialová,“ uvedla Zdena Mayerová z odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.

Novinkou letošních Vánoc v Havířově bude umístění nazdobeného stromu na náměstí Moravská na šumbarském sídlišti. S náměstím TGM se bude každý rok střídat.

„Hlavní strom zdobí náměstí Republiky. Další dva stromy již několik let umisťujeme na náměstí Nad Terasou a na náměstí T. G. Masaryka na Šumbarku. Ale to není pravidlem. Před rekonstrukcí náměstí TGM bývalo zvykem, že v městské části Havířov-Šumbark zdobil strom náměstí na Moravské. Dost místních se na nás obrací, že by byli rádi, kdyby se strom vrátil tam. Proto jsme se rozhodli umístění stromu na Šumbarku každým rokem střídat. Letos tak poprvé od roku 2013 ozdobí vánoční strom náměstí Moravská,“ vysvětlila Mayerová.

Na vánoční strom na náměstí Republiky město letos pořídilo novou vánoční výzdobu, která přišla na 300 tisíc korun.

Zdroj: Youtube