Ve zcela zaplněné zasedací místnosti nemocnice lékaři a staniční sestry přiblížili poutavým a zajímavým způsobem přítomným rodinám, budoucím maminkám, tatínkům a dalším návštěvníkům problematiku porodu a vše co s ním souvisí.

V programu byl spontánní a přirozený porod (Jana Daňková Kučerová), vybrané perinatologické výsledky s komentářem (primář Petr Wiecek), výhody spontánního porodu pro matku a dítě, císařský řez (Taťána Dadoková), analgetizace u porodu (Veronika Lindnerová), co škodí v těhotenství (Lucie Vidličková), sex v průběhu těhotenství (Michal Mrózek), ambulantní porod a vyšetření dítěte po porodu (Adela Holeszová), bonding (Markéta Kijonková) a porod v havířovské nemocnici (Lucie Kantorová).

Zájemci si také mohli prohlédnout prostory obou pořádajících oddělení. „Moc se mi to líbilo. Přednášky byly zajímavé, na úrovni a perfektně podané. Přesto, že už jsem rodila a teď čekám další miminko, opět jsem se dověděla řadu nových věcí. Navíc vládla taková příjemná, uvolněná atmosféra," svěřila se Andrea Gavenčiaková z Horní Suché. Obdobný názor sdíleli i další účastníci Dne rodiny.