Letošním mottem je České století, čemuž odpovídá pojetí květinové výzdoby na alegorických vozech, celého programu slavnosti a samozřejmě i soutěže floristů o nejlepší květinové dílo. 

Zatímco na statku v Bludovicích si své vozy zdobí přímo místní zahradníci, do areálu technických služeb se sjeli floristé a studenti zahradnických škol. "Tvoříme sochu horníků v květinové zahradě. Se zdobením máme bohaté zkušenosti i od nás na Slovensku, například v Trenčíne, Bratislavě, nebo u nás v Piešťanech, kde se také každý rok koná podobný květinový průvod," řekl student Peter Morvay z piešťanské zahradnické školy.  

"Dá to dost práce. Nejdříve jsme museli vytvořit konstrukce a teď do nich vpichujeme živé květiny, abychom dosáhli dokonalé dílo," dodala ostravská studentka Kristýna Gavendová. 

Sobotní korzo vyjde v sobotu od radnice v 11 hodin. V jeho čele pojedou na koních významné osobnosti české historie, v čele s T. G. Masarykem. 

Trasa vede po Hlavní třídě a Dlouhé třídě ke křižovatce s ulicí Gorkého a na centrální parkoviště, kde budou alegorické vozy odstaveny k prohlédnutí.