Akci pořádala městská komise BESIP. Děti procházely několika stanovišti, na kterých plnily úkoly a získávaly ceny. Partnery byli dopravní policie, městská policie, zdravotníci, dobrovolní hasiči nebo krajský BESIP. 

"Na základě velkého zájmu na jarní akci, jsme uspořádali tuto zářijovou, na které máme více soutěžních stanovišť. My považujeme tuto akci za velmi důležitou. Děti mají problémy s přecházením přechodů, s pohybem po vozovce nebo jízdě na kole. Tady si to mohou všechno v bezpečí vyzkoušet. Poznávají dopravní značky a konkrétní situace. Jsou také v kontaktu s policisty a strážníky," řekl předseda komise BESIP Jiří Lankočí.  

Na akci naváže program Evropského týdne mobility. Ten přináší do města opět řadu zajímavých akcí.

Program organizovaný městem začne v pondělí 18. září. Děti budou trénovat bezpečné chování v silničním provozu na dopravním hřišti. Na hřiště budou docházet hromadně se školami, ale hřiště může v odpoledních hodinách navštívit každý, kdo si chce osvěžit pravidla určená pro chodce, cyklisty nebo řidiče.

Hlavní program se bude odvíjet v pátek na náměstí Republiky. Motivován bude mobilitou od starověku do současnosti. Školáci budou soutěžit o ceny v různých disciplínách a vyzkoušejí si i dávné dopravní prostředky. Po celý den bude ve městě doprava v autobusech MHD zdarma. 

Celý program