Autogramiáda je tradiční součástí závodního víkendu. Jezdci přijíždějí na svých závodních speciálech v doprovodu policie, protože jinak by na silnici nesměli. 

Na náměstí se přišlo podívat několik stovek lidí. S jezdci se fotografovali, a ti se jim také ochotně podepisovali na fotografie nebo plakáty. 

"Je to tady super. Těrlický okruh mám rád a vždy se na něj těším. Ještě nikdy jsem ale nebyl tak nervózní z počasí. Je nevyzpytatelné a nevíme, jak vlastně v době tréninků a závodů bude. Letos pojedu obě kategorie, tedy do 600 ccm i nad 600 ccm. Stroje máme připravené, tak snad nám to vyjde," řekl Marek Červený. 

Na náměstí přijelo čtyřicet závodníků. Za fanoušky dorazili samozřejmě také Horst Saiger, Didier Grams, Anežka Svobodová a se zpožděním přispěchal i Michal INDI Dokoupil. 

"Stihli jsme to jen tak tak, v pátek to bylo na cestách poměrně složité, zdrželi jsme se především u Olomouce. Michal o víkendu pojede na mé motorce. Trochu vyhlížíme počasí, ale v zásadě je nám to po zkušenostech z Anglie celkem jedno. Jsme zvyklí i na mokro," řekla přítelkyně Indiho a závodnice Veronika Hankocyová. 

"Letos nepojedu šestistovky ani litry. Pojedu Supertwin. Je to trochu jiný pocit. Je to dvouválec, chová se trochu jinak. Ale snad se bude dařit," věří INDI. 

Soutěž o vstupenky na KahanecChcete vyhrát vstupenky na víkendové motocyklové závody Havířovský zlatý kahanec? Deník má deset vstupenek na nedělní závody. Prvních deset čtenářů, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku, získá vstupenku.
Odpověď pište na adresu redakce.havirovsky@denik.cz, výherci budou vyrozuměni o výhře a způsobu předání vstupenek.
Otázka: Ve kterém roce se spolku Prosport-cz podařilo závody o trofej v podobě hornického kahance obnovit?

Zdroj: Youtube