Pracovník Agentury ochrany přírody a krajiny přijel v sobotu ráno pod sjezdovku kosit s motorovou sekačkou trávu. Na už posekané části sjezdovky našel 150 metrů dlouhou skluzavku. 

"Co to tady je? Kdo to tady dal? Tady je motýlí louka. Tady se nic takového bez povolení dělat nesmí," volal směrem na vrchol kopce, kde byli organizátoři. 

Jeden z provozovatelů atrakce seběhl dolů a ochránci přírody vysvětlil, že potřebné povolení mají. Konec skluzavky posunul, aby sekačka mohla pokosit trávu.

"Ano, akce má povolení. Je to všechno v pořádku," potvrdil Deníku Jan Smola z havířovského magistrátu, který na ochranu přírody ve městě dohlíží. 

V sobotu se nejezdilo

Z ježdění toho však v sobotu moc nebylo. Pořadatelům se skluzavku nepodařilo zprovoznit, za což schytali kritiku od lidí, kteří se přišli podívat. Nápravu slibovali na neděli. 

Info pořadatelů

Případné zájemce také odradila avizovaná celodenní cena 250 korun, která už byla kvůli problému snížena z původních 300 korun. Celodenní navíc u pořadatelů znamená 6hodinová od 12 do 18 hodin. 

Havířovští Havrani pomohli s pořádáním dětského dne v Dětském domově Sluníčko. Některé děti svezli na svých strojích.
OBRAZEM: Děti se projely městem s motorkáři