„Divím se řidičům, že jezdí tak rychle po takové cestě a nemají strach, že si rozbijí auta. To, že se tady začalo častěji měřit, je dobré a snad to bude lepší," řekla nedávno Deníku jedna z tamních obyvatelek.

Město totiž před nedávnem zareagovalo na stížnosti zdejších obyvatel, kteří si na ohrožení od zběsilců za volantem stěžovali starostovi Tomáši Kučovi na zářijovém setkání.

„Lidé uváděli, že auta jedoucí vysokou rychlostí víří prach a nákladní automobily způsobují otřesy, až praskají zdejší rodinné domy. Žádali starostu o instalaci dopravní značky se snížením dopravní rychlosti a časté měření rychlosti ze strany městské policie," popsala mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Značky snižující rychlost na 40 kilometrů v hodině už v ulici jsou. Jedná se zejména o směr jízdy od centra města směrem dolů mezi rodinné domy, protože svažující se silnice k velkým rychlostem opravdu láká. Strážníci tam pravidelně měří a za poslední týdny načapali několik desítek vozidel, která překročila povolenou rychlost. Mezi extrémy patří i zachycená rychlost 86 kilometrů v hodině.

„V těch měřeních samozřejmě budeme nadále pokračovat a situaci hlídat," doplnil velitel orlovské městské policie Roman Galia.

Dalším problémem je také už zmíněný velmi špatný stav celé komunikace.

„Částečně k tomu přispělo použití těžké techniky při výstavbě kanalizace. Vlivem nekvalitního podloží a kvůli značným zásahům do komunikace dochází k jejímu nerovnoměrnému sedání," říká mluvčí města.

Obyvatelé ulice se kýžených oprav měli dočkat už letos, plány se ale nakonec přesouvají na příští rok.

„V lokalitě se staví hned na několika místech, což v současné době znemožňuje využití plánovaných objízdných tras. Celá rekonstrukce silnice bude technologicky náročná a kvůli riziku, že by stavba neskončila do začátku zimy, už si letos akci nebudeme moci dovolit. Začne tak na jaře příštího roku, jakmile to dovolí klimatické podmínky," řekl starosta Orlové Tomáš Kuča s tím, že akce si pak vyžádá kompletní uzavírku komunikace s vjezdem pro dopravní obsluhu a celá stavba by měla trvat 10 až 12 týdnů.