Předávání zahájil poděkováním primátor města František Chobot, který vyjádřil obdiv nad úctyhodnou a obětavou prací těchto lidí. Jako první si cenu z rukou představitelů magistrátu převzala Jiřina Nevrlá, která před šestnácti lety založila Help Klub.

„Cítila jsem velkou potřebu něco pro hendikepované dělat, ne čekat, ale přiložit ruku k dílu. Vůbec tady například tenkrát nebyla integrace postižených do škol, a to jsme chtěli změnit. Velkou inspiraci jsem našla v Anglii, kde to fungovalo jinak,“ řekla Jiřina Nevrlá.

Právo stejných možností a sociální spravedlnost, to je motto sociálních pracovnic Poradenského střediska pro rodinu a dítě RaD, které má své sídlo v Atriové ulici a pomáhá zhruba 60 klientům. I tito zaměstnanci byli veřejně vyzdviženi za jejich úsilí.

Jako třetí byla komisí vybrána pěstounská rodina Kubíčkových, kterým připadá přirozené, že se pomáhá a v domě má být tolik dětí.

„Já sama pocházím ze sedmi dětí a vždy u nás bylo hodně veselo. Proto mi nepřipadá, že je nás tak moc. Máme dvě vlastní a tři jsme si osvojili do pěstounské péče. Ze začátku byly Terezka a Klárka hodně úzkostlivé a nedokázaly se začlenit. To se ale podařilo láskou a pocitem bezpečí odbourat.

Nejmladší Patrik byl jako miminko hodně nemocný, ale on všechno dožene. Má neskutečnou chuť do života a mohli bychom se od něj všichni učit,“ řekla maminka Kubíčkových.

Od magistrátu dostali ocenění také finanční odměnu a upomínkové předměty.
Celou akci doprovázel rovněž bohatý program, o který se postaraly děti pěveckým a tanečním vystoupením.