A dorazila i také do Regionální knihovny v Karviné, kde se na Šaryka těšilo několik desítek dětí, které donesly granule, konzervy a další pamlsky pro psy, kterým spolek pomáhá. Rozhodně to ale nebylo jen milé povídání.

Barbora Taucerová dětem vyprávěla několik odstrašujících příběhů o týraných a zanedbaných zvířatech. Dětem ukázala drsné fotky těchto zubožených zvířat „před" a „po". Tedy jak žily předtím, a co se s nimi stalo poté, když se dostali do rukou ochránců zvířat. Děti mohly na vlastní kůži vyzkoušet ostnatý obojek, nebo jak je těžký řetěz, kterým psi bývají uvázáni.

Osvěta pro mladé

Šaryk s dětmi při prohlížení fotek zanedbaných a týraných psů, kteří byli zachráněni ochránci zvířat.

„Program je určen dětem, protože dospělé už nic nenaučíme. Spousta lidí si stále myslí, že pes patří na řetěz a má jíst zbytky. Takže se mladé generaci snažíme vštípit, že tohle není normální, a když si zvíře pořídí, musí se o něj starat," vysvětluje smysl projektu Taucevová.

Co vlastně 6P znamená? Dětskou řečí to, co pes ke spokojenému životu potřebuje.

„Pitíčko, papání, pohyb, péče, pohlazení a pelíšek," vyjmenovává Taucerová.

Jako magnet působí na děti asi tříletý kříženec Šaryk, který patřil bezdomovci, byl nemocný a přivázaný na řetězu hlídal harampádí. Dnes má canisterapeutické zkoušky a pomáhá postiženým dětem polohovací terapií.

A proč přijeli ochránci zvířat právě za dětmi do knihovny?

„Máme velkou nabídku knih o psech, kočkách a dalších zvířatech. Dětem chceme ukázat, jak mohou jejich pomocí dosáhnout se svým zvířetem toho, co vidí dnes. Knížky máme vystavené a děti si je po akci mohou okamžitě půjčit," vysvětlila redaktorce Deníku knihovnice Yvona Kozubková.