„Určitě to není výzva ani nařízení, rozhodnout se musí každý sám,“ říká tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík a vypráví, že se pro finanční motivaci těch, kdo se nechají očkovat rozhodli koncem léta, kdy právě kvůli plošnému výskytu nemoci Covid-19 muselo být uzavřeno celé oddělení evidence obyvatel.

První etapa přestavby a modernizace Nádražní ulice v Českém Těšíně se blíží ke konci, listopad 2021.
Trápení řidičů skončilo. Nádražní je opět průjezdná v obou směrech

„Nechtěli jsme, aby se ta situace opakovala, abychom nemuseli posílat klienty k vyřizování dokladů do jiných měst, protože máme nemocné lidi. A tak jsme se rozhodli, že očkovaným zaměstnancům vyplatíme mimořádnou odměnu ve výši dva a půl tisíce korun korun. A zpětně všem,” dodal Menšík. Městskou pokladu to zatím přišlo na 700 tisíc korun.

ON-LINE ke koronaviru ZDE

Dodal, že podle dva týdny starých údajů má havířovský magistrát z přibližně 390 zaměstnanců (včetně pracovníků VPP) očkovaných 70 procent lidí.

Jinde dávají jen dva dny volna navíc

V okrese Karviná je Havířov zřejmě jediným úřadem, kde se k podobnému kroku odhodlali. „Zatím jsme o tom neuvažovali,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

A stejně tak v Karviné, kde očkovaní zaměstnanci mohou dle vládního nařízení čerpat dva dny zdravotního volna navíc. Podle tajemníka karvinského magistrátu Romana Nogola je ze zhruba 300 zaměstnanců úřadu očkovaných asi 75 procent lidí.

Advent a vánoční výzdoba v ulicích Karviné v minulých letech.
Prodej à la vánoční trhy: V karvinské tržnici budou nabízet vánoční zboží

A stejně postupovali i v Orlové – kdo se nechal očkovat, má dva dny zdravotního indispozičního volna navíc. Jak praví vládní vyhláška.

„Z počtu dvou set jedna zaměstnanců (bez městské policie) máme proočkovanost je 68 procent. Motivací k očkování byly i dva dny indispozičního volna navíc. O žádné jiné motivaci se neuvažuje,“ řekla mluvčí Orlové Nataša Cilbulková.