Obyvatelé Bohumína si od ledna připlatí 40 korun. „Naši obyvatelé platí za četnost odvozu popelnic nebo kontejneru, namísto paušálního poplatku za odpad na osobu, jako v jiných městech. Od ledna 2008 se cena u popelnice zvedne o 3 procenta a u malých kontejnerů to bude o 5,6 procent. Ceny u kontejnerů s šesti vhazovacími otvory se navýší o 7, 7 procent,“ uvedla mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Ceny za kontejnery se vždy rozpočítají na jednotlivé domácnosti v bytových domech. Lidé, kteří bydlí v rodinných domcích sami (to znamená 1 osoba žijící v rodinném domě), mohou opět uplatnit roční slevu ve výši 500 korun za popelnici při četnosti vývozu jedenkrát za 14 dní. „Uvedenou slevu využilo pro letošní rok 175 občanů. Slevu město poskytuje bez ohledu na způsob vytápění rodinných domů. Navíc účtuje město slevu i na odvoz druhé popelnice a to ve výši 20 procent,“ řekla Balcarová.

V Českém Těšíně mají příznivou zprávu pro občany starší 80 let: „Nově od ledna nebudou muset tito občané platit poplatky za odvoz odpadu,“ prozradila mluvčí tamní radnice Dorota Havlíková s tím, že poplatek se nemění od roku 2002 a zůstává nadále na 420 korunách na osobu a rok. Také v Karviné a Orlové zůstanou poplatky na stejné výši jako doposud.