Ještě na začátku letošního roku bylo v plánu začít s rekonstrukcí na přelomu jara a léta.

„Na rekonstrukci kina pak naváže úprava okolních prostor. Proto se termín posouvá, a lidé se tak mohou těšit na oblíbené prázdninové premiéry či třeba speciální bloky pro děti," říká ředitelka Městského domu kultury Karviná Olga Humplíková.

„Celá tato akce má stát okolo 90 milionů korun a město požádalo o evropskou dotaci. Dotace by mohly pokrýt 85 procent nákladů na úpravy okolí kina a 40 procent u rekonstrukce budovy. Když vše půjde hladce, mohli bychom letos na sklonku podzimu začít s pracemi," doplnila včera mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Celá akce by měla změnit především okolí kina.

„Vypadá to hrozně omšele a po těch rozbitých chodnících aby měl člověk strach chodit. Úpravu by to už určitě chtělo," svěřili se včera Deníku lidé, kteří tudy procházeli.

Samotná rekonstrukce by tak měla přinést nejen nové chodníky, ale také zeleň, lavičky a nové osvětlení. Samotná budova kina bude mít nové opláštění.

„Rekonstrukce čeká vstupní halu, prostory pokladen a správy kina, opraveny budou šatny, sociální zařízení, nové budou rozvody i vzduchotechnika. Vylepší se zázemí pro promítače nebo další provozní prostory kina. Chceme mít v kině i pěknou moderní restauraci nebo kavárnu pro posezení, prostory budou uzpůsobeny tak, aby do budoucna byla před kinem i restaurační zahrádka," doplnila mluvčí magistrátu.

Projekt pamatuje také na bezbariérové vstupy i snadný pohyb handicapovaných.