„Po konzultaci s hygieniky jsme v počátku netestovali skupinu lidí, která už onemocnění prodělala. V minulých dnech jsme do testování zahrnuli také zaměstnance, kteří už koronavirus prodělali,“ uvedla mluvčí OKD Naďa Chattová. Připomněla, že je to rozhodnutí důlní společnosti, protože i po uplynutí 90 dnů od onemocnění chce i tyto zaměstnance a jejich rodiny ochránit před případnou nákazou. 

Orlová, nošení roušek, 21. října 2020.
PODÍVEJTE SE: Orlová bere nařízení o rouškách vážně. Bez chodí občas jen děti

Preventivní testování na Covid-19 provádí u všech zaměstnanců OKD z vlastního rozhodnutí už více než dva měsíce. „Probíhá každý den a na všech lokalitách. Zaměstnanci tak jednou za 14 dnů projdou testem a výsledek přímo z laboratoře dostanou sms zprávou,“ přiblížila mluvčí společnosti. Společnost OKD toto testování zaměstnancům také hradí.

„My v tuto chvíli nemáme jistotu, že v OKD máme zaměstnance, který by byl podruhé pozitivní na covid-19,“ reagovala tak na nepotvrzenou informaci, která se objevila na sociálních sítích a mluvila o tom, že na Dole ČSM má být údajně jeden zaměstnanců podruhé pozitivní na Covid-19.

Majitelka Slivkafé Kateřina Slivková se snaží osladit lidem život i v době zákazů.
Nevzdávám to, doufám, že přežijeme, říká majitelka oblíbeného Slivkafé v Karviné

Mluvčí Krajské hygienické stanice v Ostravě Aleš Kotrla, řekl, pokud je někdo pozitivní, je kontaktován pracovníky hygienické stanice a probíhá klasické epidemiologické šetření, kde jsou zjišťovány kontakty. Vše ve spolupráci s týmem pracovníků z OKD, který situaci týkající se koronaviru řeší.